Планы уроков русской литературы

 

Бутова кладка
  Бутовою кладкою називають кладку з природного каменю, що має неправильну форму. Але природний камінь повинен мати дві паралельні поверхні. Для бутового мурування придатні вапняк, черепашник, граніт, піщаник, туф. Також підходить бруковий камінь, за допомогою якого зводять фундаменти. Бутова кладка вимагає камені вагою не більше 30 кг. Якщо камінь має масу набагато більше, то його розколюють на дві і більше частин. Даний процес поділу каменю називають плинтовкой. Одночасно обробляють краї каменя, роблячи його схожим на паралелепіпед. Плинтовкой виконують за допомогою кувалди, маса якої повинна бути не менше 5 кг. Гострі кути сколюють інструментом, який називають молоток-кулачок. Маса цього молотка 2,5 кг.

 

  Підбір відповідного за розміром каменю, ось основна робота. Важко домогтися ідеальної перев'язки, як, наприклад, при кладці з плит або цегли. Бутова кладка має свою певну технологію кладки. Кожен шар каменю чергується: ряди чергуються своїми розмірами: то по довгій стороні, то по короткій - викладають камінь.

 

  Бутова кладка «під лопатку» виконується горизонтальними рядами і розщебенюванням. Всі порожнечі заповнюються, всі шви ретельно перев'язуються. Перший ряд повинен бути викладений з постелістих каменів. Основа повинна бути гладким, масивним. Камені підстави і самої кладки повинні щільно прилягати. Якщо між камінням утворюються порожнечі, то їх заповнюють щебенем, а потім вже заливають розчином.

 

  Кожен новий ряд кладки по такій техніці починається з укладання верста. На розчин укладаються маякові камені перед зведенням верста. За встановленими верстам натягується причалка, яка допомагає вирівнювати кладку по горизонталі. Верстовий ряд викладається спочатку на суху, а потім вже, коли знайдено стійке положення, кожен камінь піднімається і настилається розчин.

 

  Після того, як версти готові, приступають до забутки. Забутка виконується камінням різних розмірів. Слід тільки стежити за щільною усадкою каменю. Камені не повинні контактувати між собою без розчину, це значно знизить якість і міцність кладки. Відстані засипаються також щебенем.

 

  Бутова кладка «під скобу» використовується для зведення стовпів і невеликих простінків. Виконується вона з каменів однакового розміру. Камені необхідно підбирати за певним шаблоном. Бутова кладка з приколкою використовується для кладки стін підвалів. Версти при цій техніці необхідно обкопувати.

 

  Бутова кладка «під затоку» виконується з брукових каменів без особливого підбору. Виконують її в опалубці, встановлені в траншеях. Перший шар кладки укладається висотою 20 см без розчину враспор. Але зміцнювати його потрібно трамбуванням. Всі порожнечі заповнюються щебенем. Укладений і утрамбований шар вже заливається розчином. Всі наступні ряди заливають аналогічно.

 

  Циклопічна Бутова кладка виконується в цілях декорування. Для цього лицьову поверхню кладки «під лопату» вирівнюють спеціально підібраними камінням. Декорування надає кладці горизонтальні або вертикальні рівні ряди. 

 

 

 

Азбестоцементні листи починають укладати по діагоналі з невеликим перекриттям. Викладати листи потрібно знизу вгору, порядок укладання по рядах не має значення

 

Какую кухню подобрать для своего дома? При выборе набора мебели для кухни придется обратить внимание на свойства материалов и качество фурнитуры.

 

Конечно многие сразу скажут, что эти компании сравнивать нельзя, но сравнение будет поверхностное и углубляться в их продукцию мы не будем. И так, две компании

 

Все більше людей замінюють дерев'яні вікна на пластикові. Але все ж, ще у багатьох залишилися дерев'яні рами і питання: як утеплити вікна для багатьох сімей

 

Фарбування вікон значно ускладнюється тим, що доводиться проводити фарбування вікон дуже акуратно, що б не забруднити фарбою віконне склоСоздан 09 июн 2018 

Здесь собраны программы по русской литературе для 5 6 7 8 9 10 11 классов, а также разработки открытых уроков и многое другое в помощь учителю русского языка и литературы 


В любом деле все эти умения будут востребованными.© 2015  Планы уроков.